Сквирський центр дитячої та юнацької творчості Сквирської міської ради Київської області

Гурток "Українська вишивка"

Дучкова Христина Ігорівна,

 керівник гуртка «Українська вишивка»

 Освіта – середня 

Стаж роботи – 2 роки 

Педагогічна проблема: «Шляхи розвитку творчого потенціалу вихованців засобами української народної вишивки». 

Педагогічне кредо: «Найважливіше у педагогічній діяльності – це гармонія у стосунках з учнями, їх батьками та колегами, постійний творчий пошук і самовдосконалення». 

      Сучасний стан нашого суспільства характеризується зростанням етнічної свідомості народу, посиленням його інтересу до вітчизняної історії та культури, до усвідомлення необхідності збереження традиційного народного мистецтва як генофонду його духовності, втрата якого загрожує існуванню самого народу. 

    У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Вишивка повертає нас до рідних джерел прекрасного та животворного народного мистецтва. Як вид людської праці, вишивка має позитивний вплив на психофізіологічний стан людини. Вишивання заспокоює нервову систему, розвиває увагу, уяву і смак. Вишивка в Україні – це світ краси і фантазій, поетичного осмислення навколишньої природи. 

    Програма гуртка створена так, що дозволяє дітям засвоїти різні види швів у вишивці та застосувати їх у повсякденному житті, одночасно формуючи у них смак, працелюбність, любов до прекрасних надбань нашого народу, шануючи і примножуючи традиції попередніх поколінь, виховує патріотизм і любов до своєї Батьківщини – України.