Сквирський центр дитячої та юнацької творчості Сквирської міської ради Київської області

МАН

Сквирське територіальне відділення

Малої академії наук учнівської молоді України

Одним із напрямків роботи Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості є науково-дослідницька діяльністьстаршокласників.Даний напрямок є найвагомішим вектором творчого пошуку в роботі Малої академії наук України.

Науково-методична проблема Сквирського районного центру дитячої та юнацької творчості у 2015/2016 навчальному році:«Формування творчої особистості на засадах педагогіки життєтворчості та успіху в умовах розвитку єдиного інформаційно-освітнього середовища».

Центр творчості у 2015/2016 навчальному році працює над довготривалим проектом: «Плекаймо наукову зміну», який розпочав свою роботу з 2011 року. Засновником проекту є наукове товариство «Еврика», яке функціонує на базі центру творчості.

Мета Малої академії наук України – поглиблення науково-практичних знань із галузевих наук у секціях і наукових товариствах, подальше зміцнення наукових зв’язків між шкільною молоддю і науковими установами.

Педагогічний процес у МАН має свої особливості, які відрізняють його від звичайних уроків у школі. І перш за все це те, що плани й програми наукових гуртків, клубів, секцій, на відміну від стабільних навчальних програм, охоплюють такі галузі знань і практичної діяльності, які виходять за межі уроку, враховуючи індивідуальні інтереси та творчий потенціал конкретної дитини.

Головні завдання Малої академії наук учнівської молоді:

• реалізація державної політики у сфері позашкільної освіти;

• виявлення, розвиток і підтримка обдарованої молоді, стимулювання її творчого потенціалу, розвиток наукової та дослідницько-експериментальної діяльності вихованців (учнів, слухачів);

• створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб учнівської молоді в позашкільній освіті, організації її оздоровлення, дозвілля і відпочинку;

• задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей;

• формування у вихованців (учнів, слухачів) національної самосвідомості, активної громадянської позиції, мотивація здорового способу життя;

• надання загальноосвітнім навчальним закладам методичної допомоги з питань роботи з обдарованою молоддю;

• просвітницька діяльність.

Систематична та цілеспрямована робота у науково-дослідницькому напрямімає високу результативність участі учнів-членів МАН в усіх етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів- членів МАН України. У 2014-2015 навчальному році взяли участь у ІІ (обласному)етапі- 20 учнів, призерами стали – 15 учнів. Учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу стали 3 учні, переможцями ІІІ (Всеукраїнського) етапу – 2 учні,а саме:

Секція: екологія - Гуцалюк Максим Анатольович, вихованець Сквирського РЦДЮТ,учень 11 класу Сквирський НВК «Загальноосвітня школа I -IIст. №4 дитячий садок»– IІІ місце. Тема роботи: «Вплив екоекстрогенів на здоров’я та астрометричні показники».

Науковий керівник - Димань Тетяна Миколаївна, доктор сільськогосподарських наук, професор; учитель - ГудзенкоНаталія Василівна.

Секція: всесвітня історія -Вітюк Максим Сергійович, вихованець Сквирського РЦДЮТ,учень 10 класу НВК «Сквирський ліцей ЗОШ I - IIст.» –

IІІ місце. Тема роботи: «Інформаційні війни в період холодної війни на прикладі Берлінської кризи».

Науковий керівник - Пасічник Наталія Сергіївна, кандидат історичних наук, доцент; учитель - Козлова Ольга Леонідівна.

У 2015/2016 н.р до роботи з обдарованими дітьми району залучено чотирнадцять науковців та кращих вчителів-предметників,а саме: 3 заслужених учителі України,8 кандидатів наук, 6 доцентів, 2 доктори наук, 2 професори, які працюють із 54 вихованцями закладу у 19 секціях Малої академії наук України.