A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Сквирський центр дитячої та юнацької творчості

Історія закладу

З повним текстом можна ознайомитись за посиланням    https://rada.info/upload/users_files/25303664/a6bc5fdf58769a276a988ed73bdfbdf3.pdf

Сквирський районний центр дитячої та юнацької творчості є комплексним закладом для здійснення позашкільної освіти, створений на основі Розпорядження представника Президента у Сквирському районі від  1 лютого 1993 року на базі Будинку піонерів та Станції юних техніків.         
Заклад починає свою історію з 1930 року. Але ще в 20-ті роки прогресивно настроєні вчителі велику увагу приділяли розвитку учнівської самодіяльності. У школах систематично працювали гуртки:
малювання, скульптури, столярні, слюсарні, швейної справи, драматичні,  музичні, хорові. Щоб мати уявлення, на якому рівні проводилися заняття в цих гуртках, можна згадати гуртки образотворчого мистецтва, з яких вийшла ціла група відомих професіональних і самодіяльних художників і скульпторів.

Сквирщини: В.Ф. Кондратюк, В.В.Довгалевська, К.В. Діденко, М.Ф. Владєєв, П.С. Абрамський.  У 30-роках велика увага приділялася розвитку піонерського руху в районі. Піонерські загони з’явилися у всіх школах. У місті відкрився Будинок піонерів. При ньому розгорнулася широка мережа гуртків: співочий, авіамодельний, гурток баяністів, гурток ручної праці та інші.
З 1934 року починає працювати гурток планеристів. Силами молодих ентузіастів у 1935 році була збудована парашутна вишка, де юнаки тренувалися у стрибках з парашутом.

Проводилися масові воєнізовані лижні походи.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора