#dzhura_2024

Дата: 20.05.2024 21:22

Фото без опису18 травня 2024 на базі Сквирського академічного ліцею №2 відбувся відбірковий етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для дітей середньої вікової групи (11-14 років). Учасниками Гри стали 13 роїв закладів загальної середньої освіти Сквирської територіальної громади, а саме: «Незламні» Сквирського академічного ліцею, «Нащадки козаків» Сквирського академічного ліцею №2, «Піщанські козаки» куреня ім. Людмили Фої Сквирського академічного ліцею №3, «Характерники» Сквирського НВК, «Українські файні отамани» Буківського НВК, «Варта» куреня ім. Володимира Крижанського Горобіївського НВК, «Нащадки козаків» Дулицької філії Шамраївського НВК, «Клейноди» Кривошиїнського НВК, «Братчики» Пустоварівської гімназії, «Соколята» Самгородоцького НВК, «Відважні» Шамраївського НВК, «Козацьке братство» Рудянської філії Шамраївського НВК, «Хвацькі козачата» Оріховецької філії Сквирського академічного ліцею №2. Всього у грі взяли участь понад 120 дітей та 50 дорослих.

Учасників заходу привітала Леся Лубківська, директор Сквирського центру дитячої та юнацької творчості. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять захисників і захисниць, полеглих під час виконання бойових завдань, а також мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Юні джури показували свою майстерність у 7 конкурсних випробуваннях, а саме: «Впоряд», «Відун», «Рятівник», «Ватра», «Пластун», «Туристсько-спортивна смуга перешкод», «Стрільба». Про діяльність рою протягом навчального року діти звітували у Книзі Звитяг.

Цікаво цьогоріч проходив конкурс з надання домедичної допомоги «Рятівник». Учасники гри при виконанні практичного завдання мали змогу використовувати манекен для серцево-легеневої реанімації, навчальний тренажер для тампонування ранового каналу V.2.0 та медичні засоби, придбані за кошти Благодійного фонду «Здорові рішення для відкритого суспільства» у рамках реалізації проєкту «Серцево-легенева реанімація потерпілих. Оволодіння навичками штучного дихання та непрямого масажу серця».

Під час Гри свою професійну майстерність демонстрували представники І відділу Білоцерківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, 7 ДПРЧ 12 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, відділу поліції №1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, інспектори ювенальної превенції ВП Білоцерківського РУП, КНП Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Діти були у захваті від демонстрації вишколів фахівців. Саме така співпраця в умовах сьогодення є надзвичайно корисною та необхідною для сучасної молоді.

Гра «Джура» дає можливість продемонструвати свої знання та вміння юним патріотам, майбутнім захисникам України.

Тож дякуємо джурам, їх виховникам, організаторам, суддям, всім, хто долучився до Гри «Джура». В єдності – сила! В силі – Перемога!